O nas

 

Stronę założyła i prowadzi Grupa Relacje Duchowni – Świeccy, działająca w ramach Kongresu Katoliczek i Katolików (więcej o Kongresie Katoliczek i Katolików na stronie www.kongreskk.pl), a do współpracy zaprosiliśmy ekspertów m.in. z zakresu prawa kanonicznego.

Skąd wziął się pomysł?

Działając w parafialnych radach duszpasterskich, biorąc udział w spotkaniach synodalnych, analizując relacje zachodzące pomiędzy osobami świeckimi a duchownymi, zaobserwowaliśmy, że często przyczyną nieporozumień, a nawet konfliktów na poziomie parafii jest  brak wiedzy na temat regulacji wynikających z dokumentów Kościoła. Nie chodzi o to, aby każdy katolik czy katoliczka był/była znawcą prawa kanonicznego, ale aby każdy miał świadomość, że takie prawo istnieje i aby mógł uzyskać rzetelną informację na interesujący go temat.

Jak działa strona?

Jeśli szukasz informacji na jakiś temat:

  •       Wybierz obszar merytoryczny, z którym związane jest interesujące Cię zagadnienie lub wpisz słowo kluczowe dotyczące tego zagadnienia w okienku „Szukaj” –  być może znajdziesz tam już gotową odpowiedź.
  •       Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi lub będzie ona niezadowalająca, zadaj pytanie poprzez formularz – postaramy się udzielić wyjaśnień, publikując pytanie wraz z odpowiedzią eksperta na stronie.

To dopiero początek…

Utworzenie strony internetowej prawakatolika.pl jest nową inicjatywą, nad którą cały czas pracujemy, badając potrzeby i oczekiwania użytkowników, weryfikując jej funkcjonalność i zasady działania.  Wdzięczni zatem będziemy za wszelkie uwagi dotyczące tej strony.

Jeśli uważasz, że to przedsięwzięcie jest wartościowe i możesz nam pomóc w jego realizacji, zapraszamy do współpracy.